Dokonanie rezerwacji oznacza akceptację poniższych zasad :) 

 • ZAKWATEROWANIE  doba w naszym obiekcie trwa od godz. 14:00 do godz. 11:00.
  Przyjazd możliwy jest w godz. 14-20, wykwaterowanie 7-11. Póżniejszy przyjazd i wcześniejszy wyjazd możliwy jest tylko za wcześniejszym umówieniem (możliwa dodatkowa opłata: 100 zł). Po godz. 22 ze względu na ciszę nocną, nie ma możliwości pełnego wnoszenia bagaży. 

 • OBUWIE ZMIENNE  w okresie jesienno-zimowo-wiosennym Goście proszeni są o chodzeniu po domu wyłącznie w obuwiu zmiennym (lub skarpetkach :) ). Udostępniami jednorazowe klapki hotelowe. 

 • ŚNIADANIE podajemy w jadalni o godzinie 08:00 i trwa do 10:00
  Bufet szwedzki serwowany będzie w przypadku minimalnego 40% obłożenia obiektu
  (4 pokoje), w pozostałych przypadkach śniadania serwowane będą na talerzach (porcjowane).
  Kawa i herbata ( i czajnik elektryczny) dostępne są przez cały dzień w jadalni.

  Na życzenie (odpłatnie) przygotujemy kanapki na całodniowe wycieczki. 

  Wykaz alergenów i substancji powodujących nietolerancje stosowanych w naszej kuchni - dostępny jest w recepcji. 

 • INTERNET – bezpłatny - światłowód wifi z jadalni  (dla maniaków TV: ważne aby zabrać własny laptop – patrz podpunkt TELEWIZORY/TELEWIZJA) - hasło: jodlainternet5

 • TELEWIZORY/TELEWIZJA - Uwaga! W naszym budynku nie mamy ani jednego telewizora (tak, tak, w naszym mieszkanku na dole też nie!). Nie znaczy to, że czeka Was nuda :) Na ścianie jadalni wisi lista 30 rzeczy, które można robić zamiast oglądać TV. Ale bez obaw - skoki narciarskie, ważne mecze oraz filmy dla dzieci wyświetlane są w jadalni z projektora – wiec nic Was nie ominie na dużym ekranie.

 • PARKING - przy budynku, bezpłatny (1 samochód na pokój), niestrzeżony. Brama nie jest zamykana na noc.

 • ZAKAZ PALENIA - w budynku oraz na balkonach i tarasie obowiązuje BEZWZGLĘDNY zakaz palenia papierosów, e-papierosów, itp. Kara za wykrycie palenia to 500 zł. Można palić na zewnątrz budynku.  

 • DOSTAWKI - tam gdzie jest to możliwe (nie upychamy jak sardynki) można skorzystać z dostawki. Informacje o tej możliwości są w opisach pokoi. Dostawka dla osoby dorosłej jest równoznaczna z dostawką dla dziecka/nastolatka. Dostawka to moduł sofy rozkładanej (pufa) z systemu Ikea Vallentuna o szerokości 80cm.
  Dostawka dla dzieci 0-3 lat to rozkładane łóżeczko turystyczne z dodatkowym wygodnym materacem. Dostawki są dodatkowo płatne – w zależności od wieku „dostawkowicza”.

 • RĘCZNIKI – świeże ręczniki kąpielowe w rozmiarze 70x140 – przygotowane są dla Państwa w pokoju, po 1 sztuce na osobę. Dodatkowo w łazienkach przygotowane są ręczniki do rąk.

 • SUSZARKI do włosów – w obiekcie proponujemy bezpłatne użyczenie suszarki do włosów (na cały pobyt). Prosimy zapytać - nie ma ich z automatu w łazienkach.

 • ŻELAZKO i prasowalnica, są dostępne dla Gości w korytarzu.

 • ZWIERZĘTA – przyjmujemy średnie i małe, koty i psy, króliki i inne domowe ale jedynie do 4 pokoi na pierwszym piętrze (numer 1, numer 2, numer 3 i numer 4 – patrz opis pokoi) dlatego informacja taka jest niezbędna przed dokonaniem rezerwacji. Zastrzegamy sobie prawo odmówienia wynajmu pokoju w przypadku przyjazdu ze zwierzęciem i braku wczesniej takiej informacji (braku pokoju na zamiane). 

  Pobieramy dodatkową opłatę za pobyt zwierząt oraz kaucję zwrotną 150 zł!! 
  Zwierzeta muszą spać na własnym (przywiezionym) posłaniu, NIE mogą wchodzić na jadalnie oraz na 2 piętro domu (w tym na taras!), NIE mogą biegać same po korytarzu oraz zostawać w ciągu dnia w pokoju. Za szkody wyrządzone przez pupilów odpowiadają właściciele. Zastrzegamy sobie prawo zwrotu kaucji dopiero po doprowadzeniu pokoju do stanu sprzed wynajmu (szczególnie dotyczy to prania pościeli), kaucja nie zwalnia z odpowiedzialności finansowej za wyższe straty. 

 • CISZA NOCNA Ze względu na charakter obiektu w godzinach 22-7 obowiązuje cisza nocna. Można korzystać z jadalni ale bezwzględnie należy uszanować spokój i relaks innych Gości obiektu. W godzinach 23-6 wychodzenie i wchodzenie do budynku jest mocno ograniczone. Zastrzegamy sobie prawo odmówienia dalszego świadczenia usług osobie, która narusza te zasady (tj.natychmiastowe wykwaterowanie bez zwrotu opłaconych kolejnych dni).

 • ODWIEDZINY OSÓB NIEZAMELDOWANYCH w Jodle. 
  Odwiedziny pojedyńczych osób możliwe jest w godzinach 11-20, jedynie za wcześniejszym uzgodnieniem z Gospodarzami. Prosimy o uszanowanie komfortu i swobody Gości zameldowanych w pierwszej kolejności. 
  W przypadku pobytu w godzinach 22-11 w pokoju osób niezgłoszonych i niezakwaterowanych, obciążymy Gościa kwotą dostawki - 100 zł/osobę (nie upoważnia ona do uczestnictwa w śniadaniu).

 • GRUPY - z noclegiem na minimum 2 noclegi, są mile widziane - prosimy o telefon lub maila :) 
  Najchętniej kiedy rezerwują wszytskie 10 pokoi :) Dla 7 pokoi w tygodniu tez zamkniemy cały obiekt.
  Można u nas zrobić warsztaty czy urządzić zjazd rodzinny po latach! Pracować wspólnie przy dużym stole, ćwiczyć jogę w ogrodzie a wieczorem biesiadować przy ognisku.

  Ze względu na specyfikę miejsca - spokój, cisza, atmosfera domu - nie przyjmujemy rezerwacji dla grup w czasie kiedy mamy Gości indywidualnych - dlatego trzeba wcześniej rezerwowac termin. Ukryte grupy na weekend - rezerwacje powyżej 3 pokoi nawet na niezależnych rezerwacjach  bez konsultacji z nami po kontakcie z rezerwującym - nawet w dniu zakwaterowania będa odwoływane.
  Wynajem wszystkich 10 pokoi, nie oznacza rezerwacji "całego obiektu" i hulaj dusza - to nasz dom, my też tu mieszkamy - nawet wtedy wciąż obowiązują Gości w/w zasady.  Do pobytów grupy doliczamy 10% ceny oraz pobieramy kaucję od zniszczeń i ponadnormatywnego zużycia mediów (szczególnie ogrzewanie).

  Z uwagi na brak dedykowanego miejsca do zabaw dla dzieci uprasza się rodziców o sprawowanie opieki nad pociechami także w budynku (nasz dom to nie plac wolnych zabaw), wspólna jadalnia pomieści wszystkie rodziny z dziećmi na wspólne gry czy oglądanie bajek. 
  Ps. W/w zasady wynikają z doświadczeń z wcześniejszych pobytów, ale nie jesteśmy tacy źli - można się z nami dogadać ;) 

 • KLUCZE opłata za zgubienie kluczy - 200 zł. Przykro nam ale w tym starym domu musimy wtedy wymieniać aż 12 kluczy.

 • TEMPERATURA POMIESZCZEŃ  Staramy się aby w domu było miło, ciepło i przytulnie. Grzejemy :) bez obaw!
  Z racji wieku obiektu (i braku izolacji) - jest to u nas troszkę trudniejsze i droższe, dlatego tam gdzie się śpi - w pokojach, utrzymujemy temperaturę w ciągu dnia 20-22 stopni z lekkim obniżeniem nocnym do 18 st. W jadalni, jest minimum 23 stopnie a rano słychać palone drewno w kominku.
  UWAGA!
  Bardzo prosimy o nie otwieranie okien kiedy ogrzewanie jest włączone (po zwróceniu uwagi, będziemy naliczać karę 30 zł/dobę), oczywiście dopuszczamy szybkie wietrzenie pokoju.
  Nie ma możliwości indywidualnego dogrzewania pokoi - szczególnie urządzeniami elektrycznymi. Jest to z przyczyn przeciwpożarowych absolutnie niedozwolone i będziemy bezwzględnie egzekwować. 

 • POZOSTAWIONE PRZEDMIOTY Drodzy Goście, jeżeli w pokoju pozostają jakieś przedmioty - przechowujemy je przez 30 dni :) później zostają zutylizowane. O znalezieniu biżuteri lub przedmiotów wartościowych będziemy niezwłocznie informować telefonicznie i odsyłać na Państwa koszt.  INFORMACJE DODATKOWE 


 • DZIECI – są zawsze mile widziane! Sami mamy swoje, które tylko czekają na wspólną zabawę z naszymi małymi Gośćmi. W jadalni są klocki lego, książki i gry a na zewnątrz TYROLKA, wielka huśtawka na drzewie, trampolina, huśtawki i mały plac zabaw. Chętnie służymy radą co i gdzie z dziećmi robić w okolicy. Wypożyczymy rower z przyczepką, wózek dziecięcy (trzykołowy, do spacerów po górskiej okolicy), nosidło turystyczne a zimą sanki.

 • TARAS - Na drugim piętrze (dokładnie nad jadalnią) znajduje się duży, ogólnodostępny, letni taras wypoczynkowy. Świetnie nasłoneczniony, w koronach drzew – daje niesamowitą możliwość odpoczynku i obcowania z przyrodą. Tutaj znajdują się zestaw mebli wypoczynkowych oraz stół z krzesłami.

 • VOUCHERY - zapraszamy do zakupu przedpłaconych voucherów na pobyt w naszym Domu. Panuje pełna dowolność ilość noclegów (zawsze ze śniadaniem) oraz terminu realizacji (jedyne wykluczenie to okres sylwestrowy! i terminy zamknięte dla Gości - Świąteczne). Ważność voucherów 1 rok. Podlegają one standardowym okresom rezerwacji (długie weekendy to 3 noclegi, wakacje minimum 4 noclegi) - Goście zawsze mogą dopłacić do kolejnych dni. Polecamy na PREZENT. 
  Voucherów w żaden sposób nie można łączyć, ani spieniężyć, a rezerwacje dokonane przy ich użyciu nie podlegają odwołaniu,zmianie ani zwrotowi (voucher pobierany jest jak zaliczka i w przypadku odwołania rezerwacji przepada - dopuszczalna jest jedynie zmiana osoby rezerwującej). 

 • INNE – w obiekcie istnieje możliwość wypożyczenia suszarki do butów, przyczepki rowerowej, siedziska, nosidełka turystycznego – za dopłatą. W ogrodzie można samemu (za niewielką opłatą) rozpalić sobie ognisko czy zrobić grila :) 

 • KĄPIELE - potok Kopydło płynie 10 m od bramy, rzeka Wisła – 100 m. Letni basen miejski znajduje się 1500 m od Jodły.

 • SZLAKI GÓRSKIE – szlak spacerowy mamy za bramą :) Najbliższy szlak górksi - niebieski (Kobyla-stożek Mały) i dalej czerwonym aż po Bieszczady - znajduje się 50 m od bramy; szlak zabytków Habsburgów oraz nordic walking 100 metrów od bramy (wzdłuż rzeki Wisły).

 • KOLEJ – dworzec kolejowy Wisła Dziechcinka – 600m, Wisła Kopydło 1,2 km, Wisła Uzdrowisko 2,2 km (istnieje możliwość odebrania z dworca kolejowego samochodem osobowy lub busem)

 • LOTNISKO – Kraków Balice – 140 km 2h jazdy, Katowice Pyrzowice 130 km 2h jazdy (istnieje możliwość odebrania z dworca kolejowego samochodem osobowym lub busem)

 • CENTRUM WISŁY - Do parku Kopczyńskiego (Pomnik Źródeł Wisły - fontanny „Wiślanki”) od nas spacer wzdłuż Wisły zajmuje 12 minut, do amfiteatru 20. Samochodem to zaledwie 2 minuty.

 • OKOLICZNE ATRAKCJE DLA DZIECI - W Wiśle zawsze dużo się dzieje! Są wszelakie festyny a w okresie wakacyjnym Wiślańskie Centrum Kultury i biblioteka organizują ciekawe warsztaty dla dzieci. Na Jonidle i w parku są place zabaw, dmuchańce nad rzeką (przy amfiteatrze) i na skolnitym, park linowy przy hotelu Cristal, jazda na rowerze po strasach Skolnitego i nowa Osada, Centrum Edukacji Ekologicznej Jonidło (tor rolkowy, labirynt, trampoliny ziemne )  a największą atrakcję jest moczenie nóg w rzece i budowanie tamy z kamieni ;) !